Prodromus Monumentorum Guelficorum

Sachgebiet:119Bücher (nicht kollationiert!)
Ausrufnummer:64
Ausrufpreis:450 Euro

Hess, Gerardus. Prodromus Monumentorum Guelficorum Seu Catalogus Abbatum Imperialis Monasterii Weingartensis A Potentissimis Illius Nobilissimae Gentis Principibus Fundati, Insigniterque Dotati Etc. ... R.P. Gerardo Hess, O.S.B. Monacho, Ejusdem Coenobii Sacerdote Capitulari, AC P.T. Priore. Augustae Vindelicorum, Litteris Julii Guilielmi Hamm, Junioris. MDCCLXXXI (Augsburg 1781). Gestochenes Frontispiz (von Klauber). (14)548 S. Zwischengebunden: gefalteter und aufgez. Kupferstich mit Ansicht von Altdorf-Weingarten. Beigebunden: Monumentorum Guelficorum Pars Historica ... Typis Campidonensibus per Aloysium Galler MDCCLXXXIV Kempten 1784. (14)292 S. und Falttafel mit Stammbäumen. HLdr. 25 x 21 cm