Auktion 138 September 2018

Biblia Ad Vetustissima

Auktion: Auktion 138 September 2018
Sachgebiet:138Bücher (nicht kollationiert!)
Ausrufnummer:693
Ausrufpreis:280 Euro

Zuschlagspreis: 440 Euro
Religion: Biblia Ad Vetustissima Exemplaria Nunc Recens Castigata. In quibus, praeter ea quae subsequens praefatio indicat, capita singula ita versibus distincta sunt, ut numeri praefixi, Lectorem nec remorentur, & loca quaesita tanquam digito demonstrent. Cum Licentia Superiorum. Venetiis, apud Haeredes Nicolai Bevilaquae & socios, MDLXXXIII (Venedig 1583). Titelseite u.a. mit Darstellung des Hl. Hieronymus mit dem Löwen, Abraham opfert Isaak, Kain und Abel. Stempel 'Biblioteca Cappuccini Casalmaggiore'. 12 Bll. / 1126 S. mit zweispaltigem Text und vielen Illustrationen in Holzschnitt. Perg. (Rücken mit Fehlstelle). 20 x 15 cm